-
Nejlepší
-
Lidé
-
Autor
-
Období
Nevěřím ve svět, který stárne nebo se vyčerpává. Věřím v naprostou rovnost věcí starých a trvajících od člověka k člověku.
-
+


4. 1. 2012
Který člověk na tomto světě nežije pro dobro? Ale jen ten, kdo žije pro dobro druhých, žije doopravdy.
-
+


4. 1. 2012
To čeho se lidské bytosti obávají více než smrti je mluvení před lidmi.
-
+


4. 1. 2012
Labužník je člověk, který si kope hrob vlastními zuby.
-
+


4. 1. 2012
Malou výrobu je možné řídit s malými lidmi. Velkou výrobu mohou vést pouze velcí lidé. Lidé, kteří jsou velcí povahou, vůlí a vědomostmi. Ti nám chybí a možná, že budeme muset počkat než nám dorostou z mladých mužů, které zde vychováváme.
-
+


4. 1. 2012
Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným - ale nešťastným.
-
+


4. 1. 2012
Když se člověk přizná ke své slabosti, stává se velkým.
-
+


4. 1. 2012
U mnoha lidí je klid zdřevěněním, vzrušení vzteklostí.
-
+


4. 1. 2012
Jsou i lidé tak povrchní a do větru, že nemohou být ani pořádně zlí.
-
+


4. 1. 2012
Dějiny v tom smyslu, jak o nich většina lidí mluví, prostě neexistují, a to je přinejmenším jeden důvod, proč říkám, že nemají smysl.
-
+


4. 1. 2012